O mnie

Moje zdjęcie
Murcia, Murcia, Spain
Karina Ślesińska / TŁUMACZ PRZYSIĘGŁY JĘZYKA HISZPAŃSKIEGO W POLSCE I JĘZYKA POLSKIEGO W HISZPANII / Proszę o telefony w godzinach 10:00 - 18:00 od poniedziałku do piątku: +34 661 351 979 lub o wysłanie e-maila na adres: karina@hiszpaniaconsulting.com

15 mar 2018

Dofinansowanie najmu i zakupu nieruchomości w Hiszpanii.Rada Rada Ministrów zatwierdziła Krajowy Plan Mieszkaniowy na lata 2018-2021. Pomoc finansowa będzie możliwa do uzyskania dla umów zawartych od 1 stycznia 2018. Koncentruje się na wynajmie, wsparciu osób młodych, mieszkających w słabo zaludnionych gminach oraz na pomocy w najmie nieruchomości od instytucji finansowych osobom w sytuacji eksmisji. 

dofinansowanie zakupu nieruchomości hiszpania


W jakiej kwocie będzie dofinansowany najem?
Plan obejmuje dofinansowanie do czynszu, który nie przekracza 600 € miesięcznie, a w wyjątkowych przypadkach wzrasta do 900 €, z ograniczeniem dofinansowania wynoszącym 40% czynszu. Odsetek ten wzrasta do 50% w przypadku osób poniżej 35 roku życia i powyżej 65 roku życia.

Jakie wymagania należy spełnić by otrzymać dofinansowanie?
Wynajmowana nieruchomość musi być jedynym i stałym miejscem zamieszkania, dochód na rodzinę nie może przekraczać trzykrotności wskaźnika Iprem (1613,52 € miesięcznie, liczone w 14 wypłatach), a kwota najmu nieruchomości nie przekraczać 600 euro miesięcznie. Kwota ta może zostać powiększona do 900 euro miesięcznie w określonych miastach / dzielnicach.

W jakich przypadkach zostanie przyznane dofinansowanie na zakup nieruchomości?
Pomoc zostanie przyznana osobom poniżej 35 roku życia, mieszkającym w gminach o liczbie mieszkańców mniejszej niż 5 000, którzy wynajmą lub kupią swoją pierwszą nieruchomość. Ponadto, po raz pierwszy, udzielona zostanie pomoc na odnowienie domów jednorodzinnych na obszarach wiejskich. Maksymalna cena nabycia tego typu nieruchomości musi być mniejsza niż 100 000 €, z limitem dofinansowania w wysokości 20% ceny i 10 800 euro za nieruchomość.

W jaki sposób ma wyglądać ochrona osób eksmitowanych?
Osoby, które znajdują się w sytuacji eksmisji ze swojego stałego miejsca zamieszkania, również otrzymają konkretną pomoc. Rząd udostępni do wynajęcia zwolnione nieruchomości należące do banków i innych właścicieli osobom, które znajdują się w sytuacji eksmisji ze swojego stałego miejsca zamieszkania. Kwota najmu w tym przypadku musi wynosić mniej niż 400 euro miesięcznie, a kwota dofinansowania może wynosić nawet 100%.

Ponadto plan rządowy przewiduje pomoc finansową osobom powyżej 65 roku życia, osobom niepełnosprawnym oraz deweloperom, którzy zdecydują się przystosować lokal do użytkowania przez osoby niepełnosprawne (dopłata maksymalna 400 € za m2 mieszkania i 40% inwestycji).

Źródło: http://www.abc.es/economia/abci-casos-daran-ayudas-para-comprar-vivienda-dentro-nuevo-plan-estatal-201803121138_noticia.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz