O mnie

Moje zdjęcie
Murcia, Murcia, Spain
Karina Ślesińska / TŁUMACZ PRZYSIĘGŁY JĘZYKA HISZPAŃSKIEGO W POLSCE I JĘZYKA POLSKIEGO W HISZPANII / Proszę o telefony w godzinach 10:00 - 18:00 od poniedziałku do piątku: +34 661 351 979 lub o wysłanie e-maila na adres: karina@hiszpaniaconsulting.com

30 sty 2014

Wypożyczenie samochodu a mandat.

Zdarza się często, że po wakacjach w Hiszpanii przychodzi "pamiątka" w postaci mandatu. Płacić czy nie płacić, oto częste pytanie.

Płacić, oczywiście, że płacić. W zależności od tego kto wystawił mandat wpłata w pierwszych 15-30 dniach z reguły powodu naliczenie 50% zniżki. Po upływie tego okresu oraz okresu wyznaczonego na zapłatę pozornie nic się nie dzieje. Ale tylko pozornie, bo policje krajów Unii współpracują ze sobą ściśle. A odsetki lecą. Stąd też najlepiej zapłacić i mieć to "z głowy".

Dane do przelewu z reguły są podane na druczku. Niektóre mandaty można zapłacić kartą kredytową lub debetową, ale zdarza się, że system odrzuca płatność. W taki przypadku warto sprawdzić własny limit dzienny lub spróbować zapłacić inną kartą. Jeśli to też nie przyniesie rezultatu trzeba się skontaktować z wystawiającym.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz