O mnie

Moje zdjęcie
Murcia, Murcia, Spain
Karina Ślesińska / TŁUMACZ PRZYSIĘGŁY JĘZYKA HISZPAŃSKIEGO W POLSCE I JĘZYKA POLSKIEGO W HISZPANII / Proszę o telefony w godzinach 10:00 - 18:00 od poniedziałku do piątku: +34 661 351 979 lub o wysłanie e-maila na adres: karina@hiszpaniaconsulting.com

10 lis 2014

Raport Doing Business 2015: W jakim kraju najłatwiej prowadzić biznes?
Bank Światowy opublikował listę 189 krajów, szeregując je według łatwości prowadzenia biznesu. W tej edycji rankingu Hiszpania zajęła 33 miejscu, jedno miejsce niżej od Polski. 

Ranking analizuje przepisy i regulacje w poszczególnych krajach, które ułatwiają lub utrudniają prowadzenie działalności gospodarczej. Wyższa pozycja Hiszpanii w rankingu to efekt poprawy 4 wskaźników, które są brane pod uwagę. 

Hiszpania ułatwiła rozpoczęcie działalności gospodarczej poprzez wprowadzenie wspólnego systemu elektronicznego łączącego różne instytucje publicznych, który upraszcza rejestrację firmy. Zmiany dotyczyły również obniżenia podatku od przeniesienia własności. 

Kolejnym pozytywem jest zmniejszenie obciążeń podatkowych dla przedsiębiorstw oraz wprowadzenie ułatwień w prawie upadłościowym.

Choć hiszpańska gospodarka mocno odczuła kryzys gospodarczy to utrzymuje stabilne tempo reform regulacyjnych. W 2015 roku Hiszpania obniży opodatkowanie dochodów osób prawnych z 30 do 28 proc. Następne zmniejszenie podatku  planowane jest na rok 2016, celem tych działań jest zwiększenie zatrudnienia i inwestycji w kraju.
Link do raportu: http://www.doingbusiness.org/~/media/GIAWB/Doing%20Business/Documents/Annual-Reports/English/DB15-Full-Report.pdf

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz