O mnie

Moje zdjęcie
Murcia, Murcia, Spain
Karina Ślesińska / TŁUMACZ PRZYSIĘGŁY JĘZYKA HISZPAŃSKIEGO W POLSCE I JĘZYKA POLSKIEGO W HISZPANII / Proszę o telefony w godzinach 10:00 - 18:00 od poniedziałku do piątku: +34 661 351 979 lub o wysłanie e-maila na adres: karina@hiszpaniaconsulting.com

27 kwi 2015

Spadają ceny mieszkań!

Wg wiarygodnych wyliczeń korporacji Tinsa ceny mieszkań, biorąc pod uwagę całą Hiszpanię, spadły o 3,1%. Dane te dotyczą pierwszego kwartału 2015 r. porównanego z pierwszym kwartałem 2014 r.

Największe spadki zanotowały wspólnoty autonomiczne takie jak: Lleida (-13,2%), Navarra (-12,8%), Asturias (-11,9%) i Alava (-11%). 

Ale jeszcze bardziej szokuje porównanie cen między rokiem 2015 a 2007! W Kastylii La Manczy ceny spadły o 52,8%, w Katalonii o 51%, w Aragonie o 49,6%, zaś we Wspólnocie Autonomicznej Madrytu o 48,5%!!! 

W przeliczeniu zaś na konkretne miasta najbardziej staniała (2015 - 2007): Avila (-57,2%), Zaragoza (-57,1%), Guadalaraja i Girona (oba miasta -55,7%).

Oczywiście nie wszędzie ceny spadają. W miastach takich jak Burgos (+5,4%), Palma de Mallorca (+1,8%), Barcelona (+1,7%) i Malaga (0,1%), ceny w porównaniu z okresem sprzed roku lekko wzrosły.

Wzrosły też ceny za okres roku we wspólnotach autonomicznych: Teruel (+1,2%), Palencia (+0,8%), Santa Cruz de Tenerife (+0,5%), Baleary (+0,5%) i La Coruńa (+0,2%).

5 komentarzy:

 1. Świetny blog przeczytaliśmy go praktycznie od "deski do deski" brakuje tylko jakiegoś połączenia Pani bloga z agencją nieruchomości której można by ufać. Znam kilkoro ludzi w Polsce którzy chętnie kupili by nieruchomość w Hiszpani ale nie za ceny z otodom tylko np z Pisos ale nie za bardzo wiedzą jak bo nie znają jeżyka hiszpańskiego

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo dziękuję za miły komentarz. Jeśli ktoś chce kupić nieruchomość za ceny hiszpańskie to może się ze mną skontaktować. Nie trzeba agencji żeby kupić tanio i przede wszystkim BEZPIECZNIE. Trzeba po prostu mieć kogoś zaufanego, komu nie zależy na sprzedaży niczego konkretnego, bo nie ma z tego żadnej prowizji. Jest możliwość współpracy ze mną na zasadzie zlecenia konkretnej usługi: uzyskania informacji o danej nieruchomości, uzyskania wyciągów z ksiąg wieczystych, oceny nieruchomości, itd.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzień dobry przeczytałam pani artykuł, b. ciekawy. Wybieram się 25 lutego do Hiszpanii w celu oglądania nieruchomości. Jak można się z Panią skontaktować? Pozdrawiam Monika

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzień dobry. Proszę o e-maila na info@hiszpaniaconsulting.com

   Usuń
  2. Witam serdecznie. Również przeczytałam "od deski do deski". Podaje Pani wiarygodne informacje, konkretnie i na temat. Mąż marzy o mieszkaniu w Hiszpanii, jeśli do tego dojdzie na pewno skorzystamy z Pani profesjonalnej wiedzy. Pozdrawiam ciepło

   Usuń