O mnie

Moje zdjęcie
Murcia, Murcia, Spain
Karina Ślesińska / TŁUMACZ PRZYSIĘGŁY JĘZYKA HISZPAŃSKIEGO W POLSCE I JĘZYKA POLSKIEGO W HISZPANII / Proszę o telefony w godzinach 10:00 - 18:00 od poniedziałku do piątku: +34 661 351 979 lub o wysłanie e-maila na adres: karina@hiszpaniaconsulting.com

5 paź 2015

Chcesz zatrudnić pracownika? Postaraj się o dofinansowanie!Nie wszyscy wiedzą, że można otrzymać wsparcie finansowe na zatrudnienie pracownika. I to nie tylko jednego, może być ich i kilku!

etat hiszpania, zatrudnić pracownika hiszpania, zatrudnię hiszpania

BBVA- Yo soy empleo.

Bank BBVA już od ponad 2 lat czynnie bierze udział we wspieraniu przedsiębiorców małych i średnich firm w kwestii zatrudnienia oferując program dofinansowania o nazwie „Yo soy empleo”. Pomimo dość szerokiej akcji reklamowej zorganizowanej przez bank, gdy program pojawił się na rynku, wciąż niewielu pracodawców o nim wie, a szkoda, bo sposób ubiegania się o dofinansowanie BBVA niejednokrotnie jest prostsze niż ubieganie się o dofinansowania z budżetu państwa bądź Wspólnot Autonomicznych. 

Początkowo kwota dofinansowania wynosiła 3000 EUR za stworzenie jednego etatu dla pracownika, w chwili obecnej można otrzymać 1500 EUR. 

Jakie warunki należy spełnić, aby przystąpić do programu BBVA – Yo soy empleo?
- nie posiadać więcej niż 250 pracowników. Nie jest istotna forma prawna firmy- zarówno autónomo, jak i spółki handlowe mogą stać się beneficjentami programu.
- zatrudnić osobę, która przynajmniej 2 miesiące posiadała status osoby bezrobotnej.
- umowa o pracę musi być zawarta minimum na okres roku i co najmniej na pół etatu (wyłączone z programu  są umowy typu „obra o servicio”).
- tak konto firmowe, jak i zatrudnianego pracownika, gdzie będzie wpłacane wynagrodzenie musi być w Banku BBVA.
- przedsiębiorca bądź firma musi być na bieżąco z płatnościami wobec Seguridad Social i Agencia Tributaria (Hacienda), oraz nie posiadać zadłużenia wobec Banku BBVA.

Jak to zrobić?

 • należy się zarejestrować na stronie BBVA w odnośniku „Yo Soy Empleo” podając niezbędne dane firmy oraz konta bankowego, na podstawie których Bank weryfikuje ich prawdziwość.
 • zatrudnić osobę bezrobotną. Można ubiegać się o dofinansowanie dla max. 10 pracowników.
 • wypełnić formularz na stronie BBVA dotyczący danych osoby zatrudnianej (wchodząc na własne konto), dołączając w formacie pdf następujące dokumenty:

- kopię umowy o pracę lub dokument potwierdzający jej komunikację w SEPE (Urzędzie Pracy);
- certyfikaty o niezaleganiu z płatnościami wobec Seguridad Social i Agencia Tributaria;
- Vida Laboral pracownika wydana dzień po zawarciu umowy - o tym jak można uzyskać Vida Laboral można przeczytać tutaj: Vida laboral - czyli nasza kariera zawodowa w pigułce.
- dane konta BBVA pracownika (np. skan jego książeczki bankowej);
- podpisany przez pracownika dokument o ochronie danych osobowych (dostępny na stronie rejestracji);
- certyfikat potwierdzający średnią ilość pracowników firmy (jeśli firma ma więcej niż jedną siedzibę należy uzyskać dokument ze wszystkich miejsc pracy) z datą na dzień przed zatrudnieniem pracownika z programu BBVA;
- dokument tzw. DARDE, który potwierdza status osoby bezrobotnej.

Od momentu złożenia wymaganych dokumentów bank informuje nas mailowo o postępach w weryfikacji dokumentów. Jeśli wszystko się zgadza, po kilku tygodniach otrzymamy informację o pierwszej wpłacie dofinansowania na konto firmowe. Wpłaty dokonywane są kwartalnie i zawsze otrzymujemy o tym fakcie informację drogą mailową. Jeśli bank zauważy, że na konto pracownika nie wpływa wynagrodzenie, wówczas wstrzymuje program.

Ważna informacja: przedsiębiorca ma 30 dni na ubieganie się o dofinansowanie od momentu zatrudnienia.

Szczegółowe informacje dotyczące programu Yo Soy Empleo można znaleźć tutaj:

3 komentarze:

 1. Dofinansowanie jest jednorazowe? Czy comiesięczne wypłacane kwartalnie? Czy kwota dofinansowania będzie rożna w zależności od tego czy jest pełny etat czy pół?
  Dziękuje, Tomasz

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szanowny Panie! Wynagrodzenie jest wypłacane kwartalnie, co zresztą jest napisane w artykule. W założeniu jest to kwota za cały etat. Pozdrawiam

   Usuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń