O mnie

Moje zdjęcie
Murcia, Murcia, Spain
Karina Ślesińska / TŁUMACZ PRZYSIĘGŁY JĘZYKA HISZPAŃSKIEGO W POLSCE I JĘZYKA POLSKIEGO W HISZPANII / Proszę o telefony w godzinach 10:00 - 18:00 od poniedziałku do piątku: +34 661 351 979 lub o wysłanie e-maila na adres: karina@hiszpaniaconsulting.com

19 wrz 2016

Chcesz kupić mieszkanie na wynajem? Przeczytaj!

Popularnym trendem wśród Polaków jest kupowanie mieszkań w Hiszpanii z myślą o zyskach czerpanych z wynajmu. Wiele osób widzi strumień pieniędzy płynących do ich kieszeni. I może mieć rację, ale pod pewnymi warunkami.

hiszpania mieszkanie, nieruchomość hiszpania, kupić hiszpania, dom hiszpania


By mieszkanie łatwo się wynajmowało na letnie wynajmy krótkoterminowe, kluczowe są następujące kwestie:

  •  LOKALIZACJA! Musi być atrakcyjna, z dobrym widokiem, blisko plaży. Turyści szukają mieszkań położonych maksymalnie kilka minut spacerkiem od plaży, choć najpopularniejsza jest oczywiście tak zwana pierwsza linia (nad samą wodą). Nie każdy może kupić tam mieszkanie, więc trzeba dobrze przemyśleć gdzie kupić. Proszę sobie wyobrazić samego siebie, zdążającego w upale (prawie 40º C) na plażę. Obładowanego ręcznikami, leżakami, napojami, jedzeniem, z marudzącymi małymi dziećmi, które w każdej chwili mogą wybiec na jezdnię... Mało zachęcająca perspektywa? A taki jest główny profil najemców w sezonie letnim. Więc warto szukać czegoś bardzo blisko wody, bez konieczności przechodzenia przez ruchliwą szosę, z jakimś sklepikiem blisko (mamo, pić!).
  •  
  • STANDARD mieszkania. Wiadomo, że jadąc gdzieś na 2 tygodnie latem, spędzimy większość czasu poza domem, więc wielkie metraże nie są konieczne. Ale musimy mieć wygodne miejsce do wypoczynku. Nocami jest upalnie, klimatyzacja i wiatraki pod sufitem są koniecznością. Wieczorami siaduje się na tarasie z lampką wina w dłoni, taras / balkon powinien być przestronny i mieć przyjemny widok. Żadnej betonowej, nagrzanej ściany czy trasy szybkiego ruchu! Najemcy są na urlopie, chcą wypocząć, wyspać się wygodnie, skorzystać z wyposażenia mieszkania bez obrzydzenia. Zapuszczone kąty i meble w stylu późnego Franco nie zachęcają. Mieszkanie powinno być ładnie urządzone, ale bez drobiazgów osobistych. Dobrze sprawdza się prosty, neutralny styl.

  • OTOCZENIE. Mieszkanie zyskuje w oczach najemców jeśli do bloku przylega basen, plac zabaw dla dzieci, park. Jeśli z okien mieszkania możemy obserwować dzieci bawiące się na zewnątrz, w bezpiecznym, ogrodzonym miejscu, to najemcy to docenią.
  •  
  • DOJAZD. Pamiętajmy, że nie wszyscy najemcy poruszają się samochodami. Jeśli na osiedle / do miasteczka nie ma żadnego transportu publicznego, a dodatkowo plaża i sklepy są daleko, to odpada nam spora pula potencjalnych najemców. Bo jednorazowo taksówką można podjechać gdziekolwiek, ale codzienne wypady taksówką po bułki mało kogo przekonają.
  •  
  • PARKING. Jeśli mieszkanie położone jest w centrum, to o łatwym parkowaniu na ulicy można zapomnieć. Własne miejsce garażowe jest wabikiem dla najemców.

A już w następnym wpisie o tym, co może pójść nie tak przy wynajmie. I dlaczego zamiast zysków dokładamy do wynajmów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz