O mnie

Moje zdjęcie
Murcia, Murcia, Spain
Karina Ślesińska / TŁUMACZ PRZYSIĘGŁY JĘZYKA HISZPAŃSKIEGO W POLSCE I JĘZYKA POLSKIEGO W HISZPANII / Proszę o telefony w godzinach 10:00 - 18:00 od poniedziałku do piątku: +34 661 351 979 lub o wysłanie e-maila na adres: karina@hiszpaniaconsulting.com

7 cze 2013

Certyfikaty językowe.

Jeśli chodzi o uznawalność certyfikatów potwierdzających znajomość języka hiszpańskiego to najbardziej liczy się DELE, czyli Diploma de Español como Lengua Extranjera (Dyplom z Hiszpańskiego jako Języka Obcego). 

DELE można zdawać zarówno w Hiszpanii, jak i za granicą. W Polsce egzaminy organizuje Instytut Cervantesa. Pod poniższym linkiem znajdziecie wszystkie potrzebne informacje o poziomie, zapisach, ośrodkach egzaminacyjnych, opłatach, itd. 
http://varsovia.cervantes.es/pl/egzaminy_pl/informacje_egzaminy_DELE_hiszpanski.htm

W tym wpisie jednak zastanowimy się nad sensem zdawania DELE. 

Na pewno warto przystąpić do egzaminu jeśli potrzebujemy formalnego potwierdzenia kwalifikacji. Odpowiedni certyfikat, poparty przygotowaniem pedagogicznym umożliwia nauczanie w szkole. Certyfikat może się przydać do zwolnienia nas z egzaminów z języka w szkole lub na studiach.

Jeśli jednak szukamy pracy w Hiszpanii to certyfikat niewiele mówi pracodawcom i raczej nikt go nie wymaga. Pracodawca oceni naszą znajomość języka po kilku minutach rozmowy (przez telefon lub na spotkaniu). W tym przypadku można się wstrzymać z przystępowaniem do egzaminu i ewentualnie zdecydować się na to jeśli przyjdzie rzeczywista potrzeba.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz