O mnie

Moje zdjęcie
Murcia, Murcia, Spain
Karina Ślesińska / TŁUMACZ PRZYSIĘGŁY JĘZYKA HISZPAŃSKIEGO W POLSCE I JĘZYKA POLSKIEGO W HISZPANII / Proszę o telefony w godzinach 10:00 - 18:00 od poniedziałku do piątku: +34 661 351 979 lub o wysłanie e-maila na adres: karina@hiszpaniaconsulting.com

10 cze 2013

Jesteśmy Polakami, ale chcemy wziąć ślub w Hiszpanii.

Często otrzymuję zapytania czy para polska, która nie mieszka na terenie Hiszpanii może tutaj zawrzeć związek małżeński. Otóż może, ale są pewne obostrzenia.

W przypadku ślubu kościelnego (w obrządku rzymsko - katolickim) o szczegółach i wymaganiach trzeba porozmawiać z księdzem proboszczem parafii, w której miałaby się odbyć ceremonia. Na pewno będą potrzebne akty chrztu, pierwszej komunii, bierzmowania oraz kursy przedmałżeńskie. Z tym, że nie każdy ksiądz będzie się ze zrozumieniem do takiego pomysłu odnosił. To m.in. kwestia języka ceremonii. Tym niemniej, da się znaleźć duchownego, który podejdzie z sympatią do takiego ślubu i go udzieli.

Natomiast nie ma możliwości zawarcia związku małżeńskiego cywilnego przed hiszpańskim USC jeżeli żaden ze współmałżonków nie jest rezydentem hiszpańskim. Wystarczy żeby jeden z partnerów był rezydentem, wtedy ślub może się odbyć.

Za to warto wspomnieć o jeszcze jednej możliwości, a mianowicie o ślubie w placówce dyplomatycznej. Para Polaków, nie będących rezydentami hiszpańskimi może zawrzeć związek małżeński w ambasadzie lub konsulacie Rzeczpospolitej Polskiej. Z zastrzeżeniem, że nie może to być konsulat honorowy. Konsulowie honorowi nie są upoważnieni do udzielania ślubów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz