O mnie

Moje zdjęcie
Murcia, Murcia, Spain
Karina Ślesińska / TŁUMACZ PRZYSIĘGŁY JĘZYKA HISZPAŃSKIEGO W POLSCE I JĘZYKA POLSKIEGO W HISZPANII / Proszę o telefony w godzinach 10:00 - 18:00 od poniedziałku do piątku: +34 661 351 979 lub o wysłanie e-maila na adres: karina@hiszpaniaconsulting.com

3 cze 2013

Praca wakacyjna cz.3.

C.d. wpisu piątkowego.

8. Specyfika pracy wakacyjnej. 
Kelner (hiszp. camarero - wym. kamarero) - godziny pracy zależą od czasu pracy restauracji. Z reguły zaczyna godzinę lub dwie przed otwarciem lokalu dla klientów od rozstawienia stołów, krzeseł i ogólnego przygotowania restauracji. Kończy po uprzątnięciu ostatnich stolików. Do jego obowiązków często należy mycie podłóg, toalet i pomoc w doprowadzaniu kuchni do porządku. Z plusów pracy można wymienić kontakt z klientami, szlifowanie języka, możliwość dorobienia napiwkami (czasami napiwki dzieli się między kelnerów a kuchnię). Z minusów zmęczenie fizyczne od noszenia ciężkich tac.

Pomoc kuchenna (hiszp. ayudante de cocina - wym. ajudante de kosina) - godziny pracy są w miarę podobne do godzin pracy kelnerów choć często zdarza się, że kelnerzy jeszcze sprzątają salę gdy pracownicy kuchni już opuszczają lokal po zamknięciu swojego miejsca pracy. Ten typ pracy jest dobry dla ludzi zamkniętych, niezbyt śmiałych i nieznających języka. Konieczny jest chociaż minimalny dryg do kuchni.

Reprezentant baru / dyskoteki (hiszp. relaciones publicas - wym. relasjones publikas) - to częsta praca podejmowana przez młodych cudzoziemców. Zapraszają turystów do odwiedzenia konkretnego baru dając zniżkowe ulotki i oferując darmowe lub tańsze drinki. Plusami pracy jest kontakt z klientem oraz fakt, że praca nie jest zbyt męcząca fizycznie. Do minusów należą nocne godziny pracy i brak stałych zarobków. Reprezentanci najczęściej dostają procent utargu od klientów których przyprowadzili do baru.

9. Kolejną możliwością jest praca w hotelach. Duże sieci najczęściej rekrutują przez firmy zewnętrzne. Warto odwiedzać strony internetowe agencji pośrednictwa pracy na wiosnę. Mniejsze hotele szukają pracowników na własną rękę. Tam można się zwrócić szukając pracy. Kilka przydatnych słówek:
camarera de habitaciones - pokojówka
limpaidor/-a - sprzątacz/-ka
recepcionista - recepcjonista
botones - boy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz