O mnie

Moje zdjęcie
Murcia, Murcia, Spain
Karina Ślesińska / TŁUMACZ PRZYSIĘGŁY JĘZYKA HISZPAŃSKIEGO W POLSCE I JĘZYKA POLSKIEGO W HISZPANII / Proszę o telefony w godzinach 10:00 - 18:00 od poniedziałku do piątku: +34 661 351 979 lub o wysłanie e-maila na adres: karina@hiszpaniaconsulting.com

9 paź 2014

Czy w Hiszpanii można negocjować cenę kupując nieruchomość od banku?

Odpowiedź na pytanie tytułowe jest całkowicie jednoznaczna: TAK! Można negocjować cenę zarówno kupując od osoby prywatnej, poprzez agencję, ale też kupując od banku! Im mniejsze zainteresowanie nieruchomością tym większa możliwość negocjacji ceny. Z reguły bez problemu można uzyskać kilka procent zniżki, ale jeśli sprzadającemu zależy na transakcji to zdarzają się operacje gdzie uzyskuje się obniżkę o 10-20%. Zawsze warto się targować, najczęściej odbywa się to w formie ustnej, za wyjątkiem mieszkań przejętych przez banki, gdzie nasza oferta jest przekazywana pisemnie. 

Zdarzają się też ustalenia między kupującym a sprzedającym dotyczącym wspólnego opłacenia notariusza lub innych kosztów wynikających z zawarcia umowy. 

Podsumowując, negocjujmy. Warto spróbować, choć nie można zapominać, że upust to dobra wola sprzedającego i nie ma obowiązku jego zastosowania. Zwłaszcza jeśli sprzedaje nieruchomość atrakcyjną w dobrej cenie, kiedy to może się nawet okazać, że sprzedający spróbuje nas wciągnąć w licytację. Ale wtedy już nasza w tym głowa żeby nie dać się ponieść emocjom.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz