O mnie

Moje zdjęcie
Murcia, Murcia, Spain
Karina Ślesińska / TŁUMACZ PRZYSIĘGŁY JĘZYKA HISZPAŃSKIEGO W POLSCE I JĘZYKA POLSKIEGO W HISZPANII / Proszę o telefony w godzinach 10:00 - 18:00 od poniedziałku do piątku: +34 661 351 979 lub o wysłanie e-maila na adres: karina@hiszpaniaconsulting.com

15 paź 2014

Jak wygląda licytacja nieruchomości w banku?

Trzeba zacząć od tego, że nie wszystkie nieruchomości, które bank ma w ofercie trafiają na licytację. W przypadku mieszkań, które nie są aż tak atrakcyjne i już jakiś czas znajdują się w ofercie banku następuje sprzedaż pierwszemu chętnemu. Dzieje się to podobnie jak w przypadku umowy między dwoma osobami fizycznymi z pośrednictwem agencji.

Natomiast przy naprawdę ciekawych mieszkaniach (gdzie relacja jakości do ceny wypada doskonale) bank organizuje licytację. Na stronach banku najczęściej nieruchomości takie są oznaczone słówkiem "desde" czyli "od".

Każdy chętny płaci wpisowe i ustalana jest godzina i miejsce licytacji. Nie polega to na wzajemnym przekrzykiwaniu się kto da więcej. Każda z osób chętnych ma obowiązek przygotowania własnej oferty cenowej i dostarczenia jej w odpowiednim terminie w zamkniętej kopercie. Można dostarczyć koperty w sposób dowolny, czy to osobiście, czy przez kogoś, czy pocztą lub kurierem. Obecność fizyczna osób stających do licytacji w czasie tejże nie jest obowiązkowa, za to koniecznie musi znajdować się tam notariusz czuwający nad przebiegiem. We wskazanym momencie następuje otwarcie kopert i wybierana jest ta oferta, która oferuje najwyższą cenę.
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz