O mnie

Moje zdjęcie
Murcia, Murcia, Spain
Karina Ślesińska / TŁUMACZ PRZYSIĘGŁY JĘZYKA HISZPAŃSKIEGO W POLSCE I JĘZYKA POLSKIEGO W HISZPANII / Proszę o telefony w godzinach 10:00 - 18:00 od poniedziałku do piątku: +34 661 351 979 lub o wysłanie e-maila na adres: karina@hiszpaniaconsulting.com

6 paź 2014

Hiszpania w oczach obcokrajowców, cz. 2. Finanse i życie rodzinne.Finanse osobiste i życie rodzinne.

Obcokrajowcy oceniają bardzo dobrze przyjazność Hiszpanów, klimat, możliwość spędzania wolnego czasu, łatwość w dostosowaniu się do lokalnych zwyczajów i nauczenia się jezyka hiszpańskiego. Trzy główne powody dla, których obcokrajowcy zdecydowali się przeprowadzić do Hiszpanii to: lepsza jakość życia (19%), chęć zamieszkania konkretnie w tym państwie (15%), z miłości (12%).

Ranking ogólny


Druga strona medalu.

Kraje w których obcokrajowcy aktualnie zarabiają mniej niż zarabiali wcześniej to Grecja, Argentyna i Hiszpania. Sytuacja ekonomiczna w Hiszpanii sprawiła, że perspektywy kariery zawodowej czy znalezienia pracy są trudne, co potwierdzają dane w rankingu dotyczącym pracy za granicą. Hiszpania zajmuje dalekie 56 miejsce na 61 krajów. Ponad połowa obcokrajowców w Hiszpanii ocenia sytuację ekonomiczną jako złą (55%). Ta niekorzystna sytuacja wpływa na zatrudnienie, według raportu 44 % respondentów pozytywnie ocenia perspektywę zrobienia kariery w Hiszpanii.  W rankingu dotyczącym osobistych finansów Hiszpanii daleko do podium, zajmuje ona 55 miejsce na 61 krajów. Więcej niż jedna piąta badanych (24 %) jest niezadowolonych ze swojego statusu ekonomicznego (średnia światowa to 17 %). Co gorsza, tylko jeden na dziesieć respondentów uważa, że dochody jakie posiada są wystarczające do pokrycia kosztów życia codziennego (średnia światowa to 21 %). Koszty utrzymania gospodarstwa domowego są oceniane jako dość przystępne, tak potwierdza 72 % respondentów. 

Życie rodzinne.

Balans pomiędzy życiem zawodowym a rodzinnym jest niewątpliwie ważny. Trudności ekonomiczne nie wpłynęły znacząco na satysfakcję z życia rodzinnego za granicą, w ogólnym rankingu Hiszpania zajmuje 11 miejsce na 34 kraje. Według statystyk średni czas pracy to 38,4 godziny tygodniowo. Tylko 6% (średnia światowa to 16 %) obcokrajowców skarży się na opiekę medyczną w Hiszpanii. Hiszpania jest postrzegana jako godziwy kraj dla rodzin z dziećmi. 1% badanych spotkało się z nieprzyjaznym nastawieniem w stosunku do rodzin z dziećmi. 

Jakość oraz koszt edukacji i opieki nad dzieckiem. 
2 komentarze:

  1. Fajny i rzeczowy tekst !
    Kilka razy w roku jezdze do Katalonii, mam podobne obserwacje. Ze starszego wpisu o zalatwianiu w urzedach tez skorzystalem. Dzieki !
    Serdecznie z francuskiej emigracji, Maciek

    OdpowiedzUsuń
  2. Dzięki za miłe słowa. Pozdrawiamy!

    OdpowiedzUsuń