O mnie

Moje zdjęcie
Murcia, Murcia, Spain
Karina Ślesińska / TŁUMACZ PRZYSIĘGŁY JĘZYKA HISZPAŃSKIEGO W POLSCE I JĘZYKA POLSKIEGO W HISZPANII / Proszę o telefony w godzinach 10:00 - 18:00 od poniedziałku do piątku: +34 661 351 979 lub o wysłanie e-maila na adres: karina@hiszpaniaconsulting.com

3 paź 2014

Hiszpania w oczach obcokrajowców, cz. 1.Hiszpania w oczach obcokrajowców

14 tys. ludzi ze 160 krajów wzięło udział w badaniu The World Through Expat Eyes dotyczącym ich poziomu życia za granicą. Pytania dotyczyły ogólnego poziomu życia, pracy na obczyźnie, życia rodzinnego, rozrywki i czasu wolnego, międzynarodowych relacji oraz związków. Badanie ma na celu znaleźć odpowiedź na pytania takie jak: dlaczego ludzie zmieniają miejsce zamieszkania i jak im się żyje poza granicami swojego kraju. Bezpieczeństwo i stabilność

Ponad połowa respondentów (52%) uważa, że życie w Hiszpanii jest bardzo bezpiecznie.

Pomimo trudnosci ekonomicznych spowodowanych przez kryzys, Hiszpania uważana jest za stabilne miejsce do życia (79% respondentow).  

Słońce i zabawa
 

Tylko 3%  badanych ocenia negatywnie możliwości spędzania aktywnie wolnego czasu.
34% respondentów jest całkowicie zadowolonych ze swojego życia towarzyskiego za granicą.  

W Hiszpanii żyje dużo szczęśliwych ludzi, w rankingu na 60 państw, Hiszpania zajęła 5 miejsce. Prawdopodobnie duży wpływ na taki wynik ma ilość dni słonecznych w Hiszpanii. Trudno się temu dziwić skoro w ciągu roku jest 3000 godzin słonecznych! Mniej niż 1% badanych skomentowało negatywnie klimat i pogodę w Hiszpanii. 

Międzynarodowi przyjaciele


Hiszpania zajęła drugie miejsce w ranking dotyczącym łatwości osiedlania sie. Wiekszość respondentów (82%) przyznała, że odpowiada im lokalna kultura i czują sie w Hiszpanii tak dobrze jak w swoim ojczystym kraju.

Hiszpanie uważani sa za przyjacielskich aż przez 88% respondentow.

Tylko 5% badanych (średnia światowa to 13%) uważa, że Hiszpanie mają nieprzyjazny stosunek do obcokrajowców.  

Raport dostępny na stronie www.internations.org/expat-insider/2014/

--
W następnej części o tym jak życje się obcokrajowcom w Hiszpanii pod kątem zarobków, łatwości znalezienia pracy i innych.

1 komentarz: