O mnie

Moje zdjęcie
Murcia, Murcia, Spain
Karina Ślesińska / TŁUMACZ PRZYSIĘGŁY JĘZYKA HISZPAŃSKIEGO W POLSCE I JĘZYKA POLSKIEGO W HISZPANII / Proszę o telefony w godzinach 10:00 - 18:00 od poniedziałku do piątku: +34 661 351 979 lub o wysłanie e-maila na adres: karina@hiszpaniaconsulting.com

5 maj 2014

Zarobki, czyli ile zarobimy w Hiszpanii.Chyba każda osoba planująca wkroczyć na hiszpański rynek pracy zadaje sobie pytanie jakiego wynagrodzenia może oczekiwać w wybranym zawodzie.
Z punktu widzenia potencjalnego pracownika wiedza o możliwych zarobkach pomaga w kalkulowaniu za i przeciw przy szukaniu posady w określonej branży i umożliwia realną ocenę naszej sytuacji, dopasowaniu swoich oczekiwań do realiów rynku podczas przygotowywania się do rozmowy kwalifikacyjnej, a dla niektórych może być wręcz kluczowa podczas podejmowania decyzji o przeprowadzce do Hiszpanii.

Również osoby planujące otworzyć własną działalność są zainteresowane kosztami jakie będzie ze sobą nieść zatrudnienie pracownika.

Jak więc wygląda system wynagrodzeń w Hiszpanii?

PŁACA MINIMALNA I MAKSYMALNA*

Płaca minimalna, czyli tzw. El Salario Mínimo Interprofesional obowiązująca w roku 2014 wyniosła za pełen etat 645,30 € na miesiąc, co w przełożeniu na stawkę dzienną daje 21,51 €.
Należy przy tym jednak dodać, że wszystkim pracownikom przysługują rocznie 2 dodatkowe wypłaty, tzw. Pagas Extraordinarias (w skrócie zwane Pagas Extras), które wypłacane są w całości w czerwcu i grudniu, lub mogą być podzielone i ich proporcjonalna część wliczona do wynagrodzenia comiesięcznego.
W żadnym wypadku wynagrodzenie pracownika w ciągu roku za pełen etat pracy wraz z Pagas Extras nie może być niższe niż 9.034,20 € (czyli równowartości 14 wynagrodzeń rocznie).

Pojęcie płacy maksymalnej nie istnieje z punktu widzenia prawnego, oczywiście wysokość świadczeń finansowych jest rezultatem umowy zawieranej między pracodawcą i pracownikiem, jednakże z punktu widzenia składek na ubezpieczenie zdrowotne limitem jest kwota 3597 € na miesiąc. Nawet jeśli osoba otrzymuje wynagrodzenie wyższe od podanego limitu, jej składki odprowadzane są tylko do wysokości 3597 € na miesiąc, jak również od tej kwoty będzie obliczana wysokość zasiłku dla bezrobotnych w momencie utraty pracy.

*Podane dane dotyczą osób zatrudnionych w Regimen General.
--
Anna Makowicz
gestoria@ramonsantafe.es

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz