O mnie

Moje zdjęcie
Murcia, Murcia, Spain
Karina Ślesińska / TŁUMACZ PRZYSIĘGŁY JĘZYKA HISZPAŃSKIEGO W POLSCE I JĘZYKA POLSKIEGO W HISZPANII / Proszę o telefony w godzinach 10:00 - 18:00 od poniedziałku do piątku: +34 661 351 979 lub o wysłanie e-maila na adres: karina@hiszpaniaconsulting.com

21 kwi 2014

"Tarifa plana", czyli płać tylko 100 euro za każdego pracownika, cz. 2.

Kontynuacja wpisu sprzed tygodnia.Cechy charakterystyczne programu „Tarifa Plana”:
- dotyczy umów na czas nieokreślony zawartych do 31 grudnia obecnego roku
- stała kwota contigencias comunes w okresie 2 lat (100 EUR/miesięcznie dla umów na pełen etat i 50 EUR/miesięcznie dla umów na pół etatu). Jeśli firma posiada mniej niż 10 pracowników, w ciągu trzeciego roku uzyska zniżkę 50% na contigencias comunes.

Warunki programu „Tarifa Plana”:
- zatrudniony wg tego programu pracownik nie może być zwolniony co najmniej przez kolejne 3 lata
- w ciągu 3 lat należy utrzymać liczbę zatrudnionych pracowników na tym samym poziomie
- firma nie może posiadać długu wobec Seguridad Social i Agencia Tributaria, ani w momencie zawierania umowy, ani podczas jej trwania.
- firma nie może dokonać zwolnień pracowników (grupowych lub tzw. improcedentes) w ciągu 6 miesięcy poprzedzających zawarcie umowy. Nie można zwolnić jednego pracownika, aby zatrudnić na jego miejsce innego w oparciu o ten typ umowy.

Niespełnienie któregoś z powyższych punktów skutkuje zobowiązaniem do zwrotu otrzymanego dofinansowania wraz z odsetkami. Warto więc dobrze zastanowić się przed podjęciem ostatecznej decyzji, bo choć z jednej strony umowa pozwala na zaoszczędzenie w dłuższej perspektywie znaczących kwot, z drugiej strony zobowiązuje pracodawcę do 3 letniego okresu utrzymania stałej liczby pracowników, co w obecnej sytuacji ekonomicznej, może być nie lada wyzwaniem.
--
Anna Makowicz
gestoria@ramonsantafe.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz