O mnie

Moje zdjęcie
Murcia, Murcia, Spain
Karina Ślesińska / TŁUMACZ PRZYSIĘGŁY JĘZYKA HISZPAŃSKIEGO W POLSCE I JĘZYKA POLSKIEGO W HISZPANII / Proszę o telefony w godzinach 10:00 - 18:00 od poniedziałku do piątku: +34 661 351 979 lub o wysłanie e-maila na adres: karina@hiszpaniaconsulting.com

15 wrz 2014

Erasmus w Hiszpanii, czyli przewodnik przedwyjazdowy, cz. 2.Ubezpieczenie
Karta EKUZ to podstawa. Uczelnia przyjmująca też wymaga aby student się ubezpieczył. W moim przypadku zostałam poinformowana przez uczelnię na jakiej stronie należy zapłacić ubezpieczenie. Nie miałam dodatkowych ubezpieczeń, choć wiele studentów decyduje się dodatkowo na kartę euro 26.  

Co załatwić po przyjeździe?

Uczelnia
Pierwsze kroki należy skierować na uniwersytet, gdzie dowiemy się: jak należy wykonać matrykulację, kiedy i gdzie rozpoczyna się kurs językowy, gdzie szukać pomocy i inne. Po matrykulacji otrzymamy kartę studencką. Niestety w Hiszpanii studenci nie mają takich zniżek jak w Polsce np. na komunikację miejską. Bez karty studenckiej nie będzie możliwe wypożyczenie książki z biblioteki czy korzystanie z bezprzewodowej sieci Eduroam na terenie uczelni.

Zakwaterowanie
Przed wynajęciem pokoju, dobrze jest obejrzeć mieszkanie i sprawdzić osiedle na którym się znajduje. Wiele mieszkań oferowanych dla studentów ma usterki typu: cieknący kran, pęknięta szyba, niedziałająca roleta czy zagrzybione ściany w łazience. Tego nie zobaczycie na zdjęciach. Jako załącznik do umowy wynajmu można dołączyć listę zawierającą, to co w mieszkaniu jest uszkodzone lub nie działa. Właściciel może być nie świadomy faktycznego stanu mieszkania lub co gorsza nie odda kaucji. 
Kolejny wpis już we środę.
--
Anna Gałczyńska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz