O mnie

Moje zdjęcie
Murcia, Murcia, Spain
Karina Ślesińska / TŁUMACZ PRZYSIĘGŁY JĘZYKA HISZPAŃSKIEGO W POLSCE I JĘZYKA POLSKIEGO W HISZPANII / Proszę o telefony w godzinach 10:00 - 18:00 od poniedziałku do piątku: +34 661 351 979 lub o wysłanie e-maila na adres: karina@hiszpaniaconsulting.com

17 wrz 2014

Erasmus w Hiszpanii, czyli przewodnik przedwyjazdowy, cz. 3.Ciekawostki:

1. W Hiszpanii skala ocen jest od 1 do 10. Od 5 się zdaje. 10 jest najwyższą oceną i rzadko przyznawaną.
2. Hiszpanie słabo mówią po angielsku. Jeśli chcesz się z nimi zaprzyjaźnić, to staraj się mówić po hiszpańsku. 
3. Do hiszpańskiego profesora mówi się po imieniu. 
4. Nie bój się powiedzieć głośno przy wszystkich, że czegoś nie rozumiesz. Nie zostanie to źle odebrane przez profesora czy innych studentów. 
5. Profesor może się spóźnić na zajęcia nawet pół godziny i dłużej. W Polsce studenci po 15 min. wracają do domu, w Hiszpanii czekają w sali.
6. Hiszpanie nie uczą się w domach tylko w bibliotekach. Przed sesją egzaminacyjną niektóre biblioteki otwarte są nawet do godz. 24. Nie zdziw się jak nie znajdziesz żadnego wolnego miejsca w tym okresie.
7. Hiszpanie z reguły są bardzo pomocni. Śmiało poproś o notatki, kolegę z roku, z którym nigdy wcześniej nie zamieniłeś słowa.
8. W ciągu roku akademickiego każdy wydział obchodzi swoje święto. W ten dzień nie ma zajęć, wszyscy studenci się przebierają i spotykają aby świętować.
9. Na wydziałach znajdują się kawiarnię/bary, gdzie można napić się piwa.
10. Przeważnie w piątki nie ma zajęć na uczelni.    
--
Anna Gałczyńska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz