O mnie

Moje zdjęcie
Murcia, Murcia, Spain
Karina Ślesińska / TŁUMACZ PRZYSIĘGŁY JĘZYKA HISZPAŃSKIEGO W POLSCE I JĘZYKA POLSKIEGO W HISZPANII / Proszę o telefony w godzinach 10:00 - 18:00 od poniedziałku do piątku: +34 661 351 979 lub o wysłanie e-maila na adres: karina@hiszpaniaconsulting.com

8 wrz 2014

Gdzie kupić mieszkanie?

Wiele osób myśląc o zakupie nieruchomości, z której będą korzystać zapomina o przeanalizowaniu wielu ważnych czynników dotyczących samej miejscowości a nie tylko mieszkania. O samym wyborze mieszkania było tutaj:
http://hiszpaniaconsulting.blogspot.com.es/2014/02/jak-kupic-mieszkanie-w-hiszpanii-cz-2.html

Dziś jednak chciałabym się skupić na wyborze miejscowości lub regionu. O czym zdarza się kupującym zapominać?

1. O sposobach dotarcia do miejscowości. Podając przykład z "własnego podwórka" (Costa Blanca i Costa Calida), spotykam się z następującym myśleniem: kupię mieszkanie w Torrevieja bo lotnisko w Alicante jest niedaleko, to tylko 50 km i są autobusy. Jednak często kupujący nie wie lub zapomina, że w tej chwili większość lotów między Alicante i Polską ma charakter sezonowy i na zimę jest likwidowanych. A dodatkowo nie bierze pod uwagę, że większość tanich lotów albo odlatuje bladym świtem albo przylatuje do Alicante późną nocą. A w takich godzinach nie ma transportu publicznego. Zostaje więc taksówka. A wtedy koszt takiej usługi nie różni się znacząco czy jedziemy 50 czy 70 kilometrów.

Wniosek? Nie warto rezygnować z miejscowości tylko dlatego, że wydaje nam się, że do sąsiedniej łatwiej dotrzeć. 

2. O własnych upodobaniach i potrzebach. Nabywca, zmamiony pięknymi widokami otwartego morza, zapomina, że nie umie dobrze pływać i nalepiej się czuje w ciepłej wodzie po pas. To związane jest też w dużej mierze z bezpieczeństwem kąpieli dzieci i osób starszych.

Sugestia? Sprawdźcie Mar Menor, ciepły i płytki zbiornik idealny do zabaw w wodzie i bezpiecznego wylegiwania się na płyciźnie.

3. O tym jak najlepiej wypoczywa. Wiadomo, knajpy i dyskoteki są fajne, ale jeśli ktoś lubi spokój i ciszę w głośnych kurortach nie wypocznie. I na odwrót - osoba lubiąca miejsca tętniące życiem w małej wiosce rybackiej zanudzi się na śmierć.

Wiosek? Dowiedzcie się jak najwięcej o okolicach z internetu i od "tubylców" jaki charakter ma dana miejscowość. W razie czego chętnie się wypowiem na temat poszczególnych miejscowości na Costa Blanca i Costa Calida.

Podsumowując, w Hiszpanii każdy znajdzie coś dla siebie, ale trzeba poszukać, poświęcić na to czas i nie zgubić w tym wszystkim samego siebie. Niech bajkowe zdjęcia przepuszczone przez Photoshopa nas nie zmylą.
--
Karina Ślesińska
tel. kom. +34 661 351 979
karina@hiszpaniaconsulting.com

1 komentarz:

  1. Właśnie mnie interesuje Torrevieja ale ze względu tez na turystów z UK. I się waham jeszcze pomiędzy samym Alicante ,czy odpuścić sobie ten rejon jeśli chodzi o kupno pod wynajem?

    OdpowiedzUsuń