O mnie

Moje zdjęcie
Murcia, Murcia, Spain
Karina Ślesińska / TŁUMACZ PRZYSIĘGŁY JĘZYKA HISZPAŃSKIEGO W POLSCE I JĘZYKA POLSKIEGO W HISZPANII / Proszę o telefony w godzinach 10:00 - 18:00 od poniedziałku do piątku: +34 661 351 979 lub o wysłanie e-maila na adres: karina@hiszpaniaconsulting.com

22 maj 2013

Słownik obrazkowy.

Ten wpis poświęcony jest słownikom obrazkowym. Ma takie m.in. wydawnictwo PONS. Z reguły ludzie myślą, że słowniki obrazkowe przeznaczone są dla dzieci, ale prawda jest taka, że używają ich nawet doświadczeni tłumacze. Często jest to jedyne miejsce gdzie można znaleźć bardzo szczegółową terminologię. Słowniki obrazkowe na podstawie ryciny i opisu w dwu językach pozwalają zidentyfikować większość przedmiotów z którymi stykamy się w codziennym życiu, od układu nerwowgo czy kostnego zaczynając, poprzez budowę silnika benzynowego, zjawiska geologiczne, rozbiór mięsa, stroje, przyprawy po najbardziej nieprawdopodobne rzeczy jakie możemy sobie wyobrazić.

Słownik zawiera około 20 000 pojęć w każdym z tłumaczonych języków, 3600 kolorowych, szczegółowych ilustracji oraz 600 obszarów tematycznych zgrupowanych w 17 działach. Jego oscyluje w granicach 50 złoty. Słownik jest naprawdę wart zakupu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz