O mnie

Moje zdjęcie
Murcia, Murcia, Spain
Karina Ślesińska / TŁUMACZ PRZYSIĘGŁY JĘZYKA HISZPAŃSKIEGO W POLSCE I JĘZYKA POLSKIEGO W HISZPANII / Proszę o telefony w godzinach 10:00 - 18:00 od poniedziałku do piątku: +34 661 351 979 lub o wysłanie e-maila na adres: karina@hiszpaniaconsulting.com

23 maj 2013

Studia w Hiszpanii.

Najbardziej rozpowszechnionym sposobem studiowania w Hiszpanii są studia dzienne stacjonarne. Jednak nie o nich będzie w tym wpisie. 

Na poczatku trzeba zaznaczyć, że w Hiszpanii praktycznie nie istnieją studia wieczorowe ani zaoczne. W związku z tym osoby pracujące nie mają wielkiego wyboru jeśli chcą kontynuować edukację. Większość z nich decyduje się na UNED (Universidad Nacional de Educación a Distancia) czyli Krajowy Uniwersytet Kształcenia na Odległość oferujący studia zdalne. W zależności od kierunku większość wiedzy student przyswaja w domu, korzystając między innymi z platformy cyfrowej oraz innych nośników informacji przeznaczonych do autodydaktyki. Dopiero we wskazanych przez uczelnię terminach student ma obowiązek stawić się na egzaminy w umówionym wcześniej stacjonarnym oddziale uczelni.

Dla kogo przeznaczone jest tego typu kształcenie? Głównie dla osób, które nie mogą podjąć studiów stacjonarnych. Często są to osoby, które naukę łączą z pracą i życiem rodzinnym, a czasami ci, którzy decydują się na kształcenie korespondencyjne ze względu na miejsce zamieszkania lub na swój wiek. 

Co można studiować na UNED? Uczelnia oferuje między innymi ekonomię, historię, filologię hiszpańską i angielską, psychologię, pedagogikę, prawo, socjologię, turystykę, wychowanie fizyczne, matematykę, chemię, mechanikę, elektronikę, informatykę. Pełna lista kierunków dostępna jest tutaj:
http://portal.uned.es/portal/page?_pageid=93,171924&_dad=portal&_schema=PORTAL

Reputacja UNED. Uczelnia jest szeroko znana w całej Hiszpanii a dyplom jej ukończenia jest powszechnie akceptowany. Mimo to absolwenci UNED-u bywają traktowani czasami jako specjaliści gorszej kategorii. Jednakże stanowi praktycznie jedyną alternatywę dla rzeszy "późnych" studentów i jest warta przemyślenia. Jednak jeśli mamy już wykształcenie wyższe to zasadniej byłoby zapoznać się z ofertą studiów podyplomowych lub doktoranckich.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz