O mnie

Moje zdjęcie
Murcia, Murcia, Spain
Karina Ślesińska / TŁUMACZ PRZYSIĘGŁY JĘZYKA HISZPAŃSKIEGO W POLSCE I JĘZYKA POLSKIEGO W HISZPANII / Proszę o telefony w godzinach 10:00 - 18:00 od poniedziałku do piątku: +34 661 351 979 lub o wysłanie e-maila na adres: karina@hiszpaniaconsulting.com

13 mar 2014

Jak kupić mieszkanie / dom / nieruchomość / działkę w Hiszpanii. Cz. 4.

Jeśli znajdziemy nieruchomość naszych marzeń to czas przejść do finalizacji transakcji. Pierwszą rzeczą jest podpisanie umowy przedwstępnej połączone z przekazaniem zadatku. Umowa taka powinna zawierać dane obu stron, opis przedmiotu umowy i najczęściej też termin podpisania umowy właściwej (w obecności notariusza). Wpisana jest też wysokość zadatku i jego przeznaczenie. 

Zadatek jest kwotą umowną, może być procentem wartości nieruchomości (np. 5-10 %), ale często bywa dowolnie ustalany przez strony. W przypadku mieszkań ze średniego i niższego segmentu kwota ta często oscyluje w granicach 3000 euro. Zadatek służy zabezpieczeniu interesów obu stron. Jeśli kupujący się wycofa bez uzasadnionej przyczyny traci zadatek. Jeśli wycofuje się sprzedający to kupujący może żądać zwrotu zadatku w podwójnej wysokości.

Jeśli kupujemy nieruchomość na kredyt to warto wprowadzić zapis do umowy, że w przypadku nieotrzymania kredytu zadatek jest zwracany. Lub też poczekać na odpowiedź z banku i dopiero wtedy podpisać umowę przedwstępną.

Przy naprawdę ciekawych nieruchomościach nie warto długo zwlekać z podpisaniem umowy przedwstępnej. Jest ona wiążąca dla obu stron a sprzedający nie będzie mógł się tak łatwo wycofać gdyby otrzymał konkurencyjną ofertę.

Polecam Państwu kontakt ze mną w celu sprawdzenia umowy. Koszt to niewielki a zapewnia spokój na lata. Jestem absolwentką administracji oraz tłumaczem przysięgłym, więc trafią Państwo w dobre i profesjonalne ręce!
--
Karina Ślesińska
tel. kom. +34 661 351 979
karina@hiszpaniaconsulting.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz