O mnie

Moje zdjęcie
Murcia, Murcia, Spain
Karina Ślesińska / TŁUMACZ PRZYSIĘGŁY JĘZYKA HISZPAŃSKIEGO W POLSCE I JĘZYKA POLSKIEGO W HISZPANII / Proszę o telefony w godzinach 10:00 - 18:00 od poniedziałku do piątku: +34 661 351 979 lub o wysłanie e-maila na adres: karina@hiszpaniaconsulting.com

16 kwi 2013

Efektywna nauka hiszpańskiego w Hiszpanii.

W Hiszpanii działa mnóstwo szkół językowych. Istnieje przebogata oferta szkół prywatnych, niektóre urzędy miast i organizacje pozarządowe również oferują nauczanie hiszpańskiego. Poza tym można wybrać naukę z prywatnym nauczycielem, autodydaktykę, lekcje poprzez komunikatory internetowe typu Skype i wiele innych. Warto jednak wspomnieć o instytucji szkół publicznych, utrzymywanych przez państwo, w których można nauczyć się języka hiszpańskiego za niewielkie pieniądze.


Mowa o Escuela Oficial de Idiomas (EOI), czyli o ośrodkach, które w Hiszpanii znajdują się w każdym większym mieście. Większość z nich oferuje hiszpański dla cudzoziemców (espańol para extranjeros). Nauka rozpoczyna się na przełomie września / października i trwa do czerwca. W zależności od ośrodka oferowane są zajęcia 2 razy w tygodniu po 2 godziny lub codziennie jeśli trafimy na kurs intensywny. Koszt nauki jest niewielki - waha się od 60 do 100 euro za cały rok nauki. Oprócz wymiernych efektów, takich jak dyplom ukończenia szkoły i rzeczywista znajomość języka są też efekty niewymierne, czyli możliwość poznania nowych osób i lepszego zintegrowania się z kulturą.
 

Zapisy rozpoczynają się na przełomie marca i kwietnia, ale z reguły do grup dla początkujących można się dopisać nawet na początku roku szkolnego. Rok szkolny kończy egzamin, którego zdanie gwarantuje przejście do następnej klasy a niezdanie powtórkę roku.

Oczywiście jest to opcja dla osób na stałe mieszkających w Hiszpanii, którym nie spieszy się z nauką i mogą poświęcić kilka lat na dobre przyswojenie materiału. Tym niemniej jest to opcja dobra, niedroga i naprawdę warta uwagi.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz