O mnie

Moje zdjęcie
Murcia, Murcia, Spain
Karina Ślesińska / TŁUMACZ PRZYSIĘGŁY JĘZYKA HISZPAŃSKIEGO W POLSCE I JĘZYKA POLSKIEGO W HISZPANII / Proszę o telefony w godzinach 10:00 - 18:00 od poniedziałku do piątku: +34 661 351 979 lub o wysłanie e-maila na adres: karina@hiszpaniaconsulting.com

10 kwi 2013

Jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną w Hiszpanii.

Artykuł stanowi zbiór wskazówek przydatnych osobom, które starają się o pracę w Hiszpanii i nie poznały jeszcze lokalnego dress codu. Omawia sposób ubrania się na rozmowę kwalifikacyjną w sprawie pracy biurowej w sektorze MŚP.

Przede wszystkim ważna jest schludność i dobranie stroju do okazji. Ubiór musi być czysty, nieznoszony i wyprasowany.

W Hiszpanii, w przeciwieństwie do polskich zwyczajów, strój na rozmowę o pracę nie sprowadza się do garnituru lub garsonki. Ze względu na klimat dozwolona jest większa swoboda, zwłaszcza w okresie letnim. 

Panie nie są zobowiązane do wkładania zakrytego obuwia ani rajstop latem. Mogą wybrać przewiewne sandały w neutralnym kształcie. Źle widziane jest obuwie wieczorowe, spódnice mini i głębokie dekolty. Kandydatki najczęściej wybierają sukienki lub bluzki i spódnice lub spodnie. Dopuszczone są bluzki bez rękawów, jednak źle widziane są topy na ramiączkach. Nie pasuje na rozmowę krzykliwa biżuteria ani fasony "plażowe". 

U panów niedopuszczalne są krótkie spodnie i obuwie odkryte. Sprawdzą się proste w kroju, przewiewne spodnie i lekkie mokasyny lub inne letnie, ale zakryte buty. Nie ma konieczności noszenia marynarki, wystarczy stylowa koszula bez krawata.

Również zimą nie ma konieczności ubierania się w granitury. Panie mogą wybrać koszule z kołnierzykiem w jasnych kolorach a na to dopasowane kardigany a panowie eleganckie swetry spod których widać kołnierzyk koszuli.

Hiszpanie łatwo ulegają kultowi marek, więc markowe gadżety z dyskretnym logo będą na rozmowie o pracę jak najbardziej na miejscu.

Warto też zapamiętać pewną zasadę. Jeżeli nie jesteśmy pewni jak się ubrać to lepiej wybrać wersję elegancką. Zostaniemy zapamiętani w dużo korzystniejszy sposób nawet jeśli będziemy się wyróżniać na tle innych. Zdecydowanie negatywne wrażenie pozostawia odwrotna sytuacja, kiedy zostajemy zapamiętani jako osoby niechlujnie lub plażowo ubrane.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz