O mnie

Moje zdjęcie
Murcia, Murcia, Spain
Karina Ślesińska / TŁUMACZ PRZYSIĘGŁY JĘZYKA HISZPAŃSKIEGO W POLSCE I JĘZYKA POLSKIEGO W HISZPANII / Proszę o telefony w godzinach 10:00 - 18:00 od poniedziałku do piątku: +34 661 351 979 lub o wysłanie e-maila na adres: karina@hiszpaniaconsulting.com

30 kwi 2013

Terminologia urzędowa, techniczna, biznesowa.

Sporym problemem okazują się często kwestie językowe. Wiadomo, że nie każdą firmę stać na zatrudnienie tłumacza na etacie, ale na automatycznych translatorach bazować się nie da.

Często najlepszym rozwiązaniem jest zlecenie tłumaczowi freelancerowi obsługi językowej firmy. Można ustalić stawkę za stronę, za dokument, za e-mail, za określoną ilość znaków. Tłumacz może nam wtedy przekładać korespondencję, tłumaczyć broszury, katalogi, stronę internetową.

W tym fachu szczególnie ważny jest profesjonalizm. Żeby tłumaczenie miało sens i spełniało standardy musi jest wykonać tłumacz doświadczony, z doskonałą znajomością języka i branży. Naprawdę nie warto szukać wśród ofert za kilka złotych / euro za stronę. Z reguły takie stawki oferują osoby, które hiszpański znają ze słyszenia albo studenci pierwszych lat, którzy o języku nie mają pojęcia.

Standardową stawką wśród tłumaczy mieszkających w Hiszpanii jest 15 - 30 euro za stronę 1800 znaków. Cena zależy od stopnia skomplikowania tekstu, ilości stron (im więcej tym taniej), czasu na wykonanie zlecenia (ekspresy są zawsze droższe) oraz od typu tekstu (teksty pisane ręcznie wymagają nieraz ślęczenia bo są mało czytelne). Tłumaczenia przysięgłe są droższe od zwykłych. Pamiętajmy, że przy większych zleceniach z reguły można negocjować stawki.

Kolejną kategorią są tłumaczenia ustne, z reguły podczas spotkań i negocjacji. Tu obecność tłumacza bywa szczególnie ważna bo nieraz mały szczegół wypowiedzi czy nawet intonacja potrafią zmienić sens całego zdania.

Podsumowując, nie warto oszczędzać na tłumaczeniu. Często od tego zależy być lub nie być biznesu.

A tutaj kontakt w sprawie tłumaczeń:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz