O mnie

Moje zdjęcie
Murcia, Murcia, Spain
Karina Ślesińska / TŁUMACZ PRZYSIĘGŁY JĘZYKA HISZPAŃSKIEGO W POLSCE I JĘZYKA POLSKIEGO W HISZPANII / Proszę o telefony w godzinach 10:00 - 18:00 od poniedziałku do piątku: +34 661 351 979 lub o wysłanie e-maila na adres: karina@hiszpaniaconsulting.com

24 kwi 2013

Zwyczaje biznesowe, cz.2.

Planując wizytę w Hiszpanii pamiętajmy, że tradycyjnym miesiącem wakacyjnym Hiszpanów jest sierpień. Niektóre firmy zawieszają działalność na cały miesiąc, inne ograniczają do minimum personel. Jeżeli sprawa nie jest bardzo pilna lepiej poczekać z wizytą do września. Odwoływanie partnerów z urlopu jest źle widziane. Kolejną niefortunną datą jest czas od połowy grudnia do połowy stycznia. Wtedy to odbywa się zamknięcie roku i planowanie budżetu na rok kolejny oraz miejsce mają Boże Narodzenie, Sylwester i Nowy Rok, i bardzo uroczyście obchodzone Święto Trzech Króli.

Jeżeli zdołamy ustalić termin wizyty to warto stronie hiszpańskiej przypomnieć o zebraniu na kilka dni przed. Najlepiej na piśmie, jeśli jest to możliwe przesyłając e-mailowe przypomnienie do kilku adresatów.

Nie należy się też dziwić jeśli nie otrzymujemy szybkiej odpowiedzi na e-maile. Hiszpanie uważają wiadomości elektroniczne za mniej pilne i potrafią zwlekać z odpisaniem nawet kilka tygodni. Jeżeli sprawa wymaga szybkiego działania powinniśmy przeprowadzić rozmowę telefoniczną, której główne postanowienia warto streścić w e-mailu i przesłać stronie hiszpańskiej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz